OHLASY
Kontakty na nás - Noty - CD - Ostatní - Úvodní stránka
Zjednodušené vydání 51 Ježkových písniček z repertoáru Osvobozeného divadla V+W je určeno jako atraktivní studijní materiál i pro méně zkušené pianisty díky zjednodušené, instruktivní a esteticky účinné klavírní úpravě.

Informace Městské lidové knihovny v Praze k publikaci Jaroslav Ježek 51 melodií z Modrého pokoje.Nejsem profesionální muzikant, ovšem hudbu mám velice ráda a hra na klavír je mým koníčkem. Učím se sama a velice jsem uvítala vydání tohoto notového záznamu. Nevím, jak to správně vyjádřit, ale pokud bylo toto album vydáno proto, aby se Ježkova hudba přiblížila veřejnosti a mohli siji zahrát i tací, jako jsem já, pak musím říci, že tento úkol splnilo album na 200%. Úpravy jsou provedeny tak, aby se daly zahrát a přitom zůstala zachována jejich jedinečnost. Hraní mě moc baví a od té doby, co album mám, tak hraji mnohem častěji.

Paní Mirka D. k albu Jaroslav Ježek 51 melodií z Modrého pokojeS CD Kdy je nejlepší začít hrát na dudy - jsem se setkala v MŠ Hurbanova, v ekologické třídě u Elišky Leblové (moje dcera Rosalie ji navštěvovala, když jsem studovala DAMU), kde děti písničky ztvárnily pohybově. Slyšela jsem jen jednu píseň (Čí je to čepice) a zeptala se na jméno, CD si vyhledala a hned objednala a písničky jsou opravdu krásné, živé, hravé. Budu ho šířit jak mohu, tak snad Vám v brzké době zase někdo napíše a objedná si jej. Jen tak dál. S přáním dobrým Iva Tesařová (absolventka autorského herectví DAMU, pedagog v MŠ).

CD je součástí stejnojmenné publikace, najdete je na stránce Noty. Uvažujeme o samostatném prodeji tohoto CD.Die Musik war eine große Überraschung für mich – ich habe so etwas bislang nicht gekannt! Leider kann ich ja die Texte in dem schönen Buch nicht lesen, aber auch ohne die Überschriften und Erklärungen lesen zu können, entsteht beim Spielen eines jeden Stückes allmählich ein Bild vor Augen. So ist das ganze Buch wie ein großes Rätsel, das ich nach und nach auflöse, und weil es immerhin 81 Stücke sind und viele davon auch nicht leicht zu spielen, bin ich da auch noch eine Weile beschäftigt.
Was mich an der Musik so begeistert, ist die witzige Mischung aus jazzigen, modernen, traditionellen und Blues-ähnlichen Elementen, die mir in der Art neu war.

Z dopisu německé klavíristky Gerdi k publikaci Jaroslav Ježek 81 melodií a tanců z Modrého pokoje.Náš syn s Vaší básní „Jak Zdendovi spadlo autíčko do záchodu“, která se stala u něj ve třídě a nejen tam hitem, postoupil ze školního kola z 1. místa do oblastního, kde byl 3. a odtud do okresního, kde k našemu velkému překvapení získal 1. místo a postupuje do krajského kola, které se koná začátkem dubna v Olomouci.
Ještě jednou chci poděkovat za skvělou básničku, která vždy každého pobaví !!

Z dopisu paní Věry Štaiglové z Mohelnice. Básnička je na CD Písničky pro děti. Ukázka je na stránce CD - recituje Michal Malátný.